חברת גז יגל
גז יגל פייסבוק
גז יגל פייסבוק
תשלום גז מרכזי >

תשלום גז מרכזי >

הזמנות >

הזמנות >

  השירותים שלנו >

השירותים שלנו >

חברת גז יגל

הצטרפות לגז יגל

מוקד ארצי

גז ביתי

גז ביתי

מה הינם השימושים המרכזיים של גז ביתי טבעי?


גז ביתי טבעי הינו מקור של אנרגיה מרבי במנעד רב של שימושים ואף של תעשייה, כמו למשל – יצור מימון, יצור חשמל, דישון, שימוש ביתי, או לחלופין תחבורה וכיוצא בזה, לעיל כמה דוגמאות לכך

 

  • תחבורה – אפשר למלא דלק במכונית על ידי גז זה, עובדה זו נסתרת מעיניהם של המון ישראלים. גז זה אשר מגיע דחוס שרובו גז מתאן מהווה אופציה שונה ואסתטית באופן יחסי לדלק שונה למכונית, כמו למשל – סולר או בנזין. האפקטיביות האנרגטית של מנועי גז שוות ערך לזו של מנוע בנזין וכן עשיית השימוש בגז כאמצעי תדלוק שכיחה ביותר בהמון ארצות, כמו לדוגמה – ארצות הברית, ארגנטינה, רוסיה, ברזיל, איטליה או הודו וכיוצא בכך. 
  • ייצור של חשמל – שריפה של גז זה על ידי טורבינה של גז וכן טורבינה של קיטור מהווה שימוש של הרבה ארצות בייצור של חשמל. גז זה נשרף בשריפה נקייה לחלוטין למעלה מן דלק מאובן שונה, כמו למשל – פחם או נפט, בשל כך הינו מייצר מעט פחמן דו חמצני. שריפה של גז מהווה שלושים אחוז מעט פחמן דו חמצני לעומת שריפה של נפט והן בשיעור של כארבעים וחמישה אחוז מעט פחמן דו חמצני לעומת שריפת פחם, בשל כך חשמל אשר מופק מן גז ביתי הינו חשמל יותר נקי ומעט מזהם. המון מקומות ברחבי תבל עוברים לעשיית שימוש בגז הנ"ל בניסיון להמעיט את הנזק לסביבה בשל שימוש בפחם. כמו למשל קנדה – הצהירה בשנת 2016 על רצונה לחדול לגמרי משריפת פחם.
  • עשיית שימוש ביתי – גז זה הינו מקור של אנרגיה ביתית, מאוד שכיח במדינות אשר על פני הגלובוס. עושים בו שימוש במנעד רב של מצבים, כמו לדוגמה – חימום חיצוני, תנור, בישול והן גריל, מייבש כביסה, חימום של מים, חימום וגם קירור של דירה וכיוצא בזה. עשיית שימוש בגז זה חוסכת באופן ניכר בעלויות של הדירה על אנרגיה.


המעלות של עשיית שימוש של גז ביתי טבעי


גז ביתי טבעי הינו דלק כמו כל דלק שונה, אבל הינו אוחז בכמה מעלות ניכרות, כלהלן – 

  • מעלה פיננסית – העלות של גז זה הינה מועטה מאוד אל מול דלק שונה, כמו למשל – פחם או נפט. בשל כך, עשיית השימוש בו חוסכת בהמון עלויות עבור לקוחות.


מדוע גז ביתי טבעי בעל ריח רע כל כך?


גז של בית טבעי הינו חסר ריח לגמרי. מה שמריחים הינו ריח שמצורף לגז בצורה מלאכותית, כדי להפוך את השימוש בו ליותר בטוח.​

מוקד ארצי