גז ביתי

הגז הביתי, המשמש אותנו לבישול, הסקה ומטרות רבות אחרות, מהווה את אחד ממקורות האנרגיה המרכזיים בישראל. הגז הביתי הינו למעשה תערובת של מספר גזים שונים. נעמוד על השימושים השונים של הגז הביתי וכן המאפיינים שלו:

גפ"מ, או גז פחמימני מעובה, או בשמו המוכר יותר בישראל: גז בישול, הוא תערובת של גזים שונים המשמשת למספר מטרות יעילות וחיוניות בשימושים אינטגרליים שחלק מאיתנו רואים כשירותים מובנים מאליהם.

 

הגפ"מ משמש כגז ביתי ברמה היומיומית הודות ליתרונות הייחודיים לו: הוא מתעבה בלחץ נמוך יחסית, מאפיין המאפשר שינוע פשוט ואחסון נוח, וכן בכל הנוגע לעניין מחיר גפ"מ מתעלה על תערובות אחרות של גזים בשימוש היומיומי.  גז ביתי, או גז הבישול, משמש כיום את בני האדם להסקה ביתית או הסקה של חללים פנימיים, הנעה של כלי רכב וכמובן – בישול.

 

מדוע מחירו של הגז זול יחסית?

שלא כמו אנרגיות רבות אחרות, בבחירת גפ"מ מחיר השירותים הופך אטרקטיבי יותר. על מנת להבין את האטרקטיביות של גפ"מ מחיר חשוב להכיר את המרכיבים השונים המאפיינים אותו: המרכיבים העיקריים של הגפ"מ יכולים להיות בוטאן, פרופאן או שילוב של השניים. ברוב המקרים מדובר בשילוב וכן גזים נוספים כגון פרופילן ובוטילן.

 

גז לבישול

במשך שנים רבות מהווה הגז הביתי את המקור העיקרי לבישול והכנת תבשילים. למרות התפתחותן של טכנולוגיות שונות וחדשניות, הגז עדיין מהווה את מקור האנרגיה המרכזי לבישול.

 

גז להסקה וחימום הבית

בימי החורף הקרים ישראלים רבים ממהרים להשתמש במזגן על מנת להפוך את החדר להרבה יותר נעים לשהייה. למרבה הצער, המזגן הינו בין גזלני האנרגיה הידועים והמרכזיים ולפיכך, בשנים האחרונות יותר ויותר צרכנים מחפשים אחר פתרונות יעילים וחסכוניים יותר. בכל הנוגע לגפ"מ מחיר השימוש  השוטף בגז הביתי הוא הרבה יותר נמוך מאשר השימוש במזגן, וגם כאשר משקללים את עלויות ההתקנה הראשונית מגלים כי למעשה בטווח הארוך, הרבה יותר משתלם להשתמש בגז ביתי להסקה של הבית מאשר להתקין מזגנים בכל החדרים או אפילו מערכת מרכזית לקירור.

 

גז להנעת מכוניות

רכבים רבים כיום מופעלים באמצעות גפ"מ בשל היתרונות הרבים שלו. תדלוק רב בגז נחשב לחסכוני ביותר ואקולוגי בשל היותו מפחית באופן משמעותי את כמות האדים הרעילים הנפלטים לאוויר העולם. החסכון המשמעותי בעלויותיו של הגז המשמש להנעת מכוניות הוא זה המביא רבים להנעה מסוג זה והעדפת רכבים המונעים בגז על פני רכבים המונעים בדלק.

חברת גז יגל
גז יגל פייסבוק
גז יגל פייסבוק
תשלום גז מרכזי >

תשלום גז מרכזי >

הזמנות >

הזמנות >

  השירותים שלנו >

השירותים שלנו >

חברת גז יגל

מוקד ארצי

מוקד ארצי